"Mutlu musun" sorusunu başkasına değil de hiç kendine sordun mu?

Eğitimin Adı: Mutluluk Psikolojisi

Eğitim Hedefi: Şirket çalışanlarını mutluluk konusunda bilinçlendirerek iş ve özel hayatlarında daha kaliteli hareket edebilmelerini sağlamak.

Eğitim Modeli: 5 duyuya hitap edecek oyunlar eşliğinde bilgilendirici sunum olarak işlenecektir.

“Mutluluk Psikolojisi” eğitiminde öncelikle mutluluğun ne olduğu ve kişiye ne ifade ettiği işlenecektir. Devamında ani ve adlandırılamayan duygu iniş çıkışlarının sebepleri işlenecektir. Bu sayede “dün çok mutluydum bugün neden bir anda moralim bozuldu?” veya “Canım hareket etmek istemiyor ne yapmalıyım” gibi soruların cevaplarını ve çözümleri öğrenilecektir. Hem kişisel ataletin sonlanmasına hem de kişinin kendine özgü kaliteli hayat reçetesini çıkartılacaktır.

 

Eğitimin Kazanımları:

 • Mutluluk nedir?
 • Mutluluk hormonları ne işe yarar?
 • Mutluluk hormonlarının fazlası zararlı mıdır?
 • Mutluluk hormonlarımı nasıl aktive edilir?
 • Mutlu olmak için hangi alışkanlıkların edinmek gerekir?
 • Nasıl alışkanlık edinilir? Zorlukları nelerdir?
 • Alışkanlık edinirken çıkan zorluklarla nasıl baş edilir?
 • Mutluluk hayata nasıl yayılır?

Bu kazanımlar sayesinde çalışanları kendi mutluluklarını kendileri sağlayabilecek, iş ve özel hayat dengelerini kurabileceklerdir.

Eğitim Süresi: 1 Gün

Projeler

 • Organizasyonel Gelişim

Organizasyonel Gelişim modülü şirket çalışanları ile beraber kurgulanır. Yapılan analiz çalışmaları doğrultusunda 360 derece organizasyon yapısı incelendiğinde hangi noktaların geliştirilmesi gerektiği tespit edilir. Bu tespit doğrultusunda bireysel ve grup seansları yapılmaya başlar.

 • Örgüt Kültürü

3’den fazla insanın bir araya geldiği her grubun kendi iç dinamikleri oluşmaya başlar. Kurumlarda ise yazılı olmayan birçok kural kendini göstermeye başlar. Bu geçmişten günümüze aynı şekilde devam etmiştir. Bu kalıplaşmış yapının farkına varılması doğrultusunda birçok kurum kendi yapılarını analiz etmeye başlamış ve böylece kendi kültürlerini oluşturmuş veya oluşturmaya çalışmaktadır. Bu eğitimin amacı eğer varsa kurum kültürünün verimini analiz etmek yoksa çalışanları ve yönetimi en mutlu edecek şekilde bir kurum kültürü oluşturulmasına destek olmaktır.

 • Mutlu Şirket

Psychologies Türkiye Dergisi ve BMI iş birliği ile yapılan “Mutlu Şirket” programı kendi özel mutluluk analizi ile şirket çalışanlarının röntgenini çekmekte ve sonrasında onlara uygun eğitimler sunmaktadır. Bu programın diğer programlardan farkı 360 derece çalışarak hem dışarıda şirketin itibarını hem de içeride algı yönetimini sağlayabilmesidir.

 • Mutlu Okul

Öğretmenlerin organizasyonel yapı içerisindeki psikolojilerine yönelik bir programdır. Geleceği inşa eden öğretmenlerimizin verimlerini en mutlu ve keyifli şekilde nasıl kullanabileceklerini araştırdık ve uygulamaya koyduk.

Tesadüfen Anlaşıyoruz

İlk basım yılı: 2018

“Eminim bana ne kadar çok arkadaşınız olduğunu ve onlarla ne kadar iyi anlaştığınızı anlatabilirsiniz. İşte bu kitaptaki amacım bu ilişkilerin aslında ne kadar sağlıklı geliştiğini ve ilerlediğini gösterebilmektir.”

Günümüzde sosyal medya veya internet üzerinden kurulan bağlantılar, gönderilen mesajlar, emojilerle açıklanmaya çalışılan duygular yüz yüze iletişimi neredeyse yok etmek üzere. Bundan dolayı yanlış anlaşılmalar eskisinden daha büyük bir sorun kaynağı… Birbiriyle mesajlaşırken gülücük görseli koymadığı için küsen arkadaşlar veya yapılacak işi kurumsal kibarlıkta yazamadığı için yöneticilerinden uyarı alan kişilere sık sık rastlıyoruz. Oysa, “güçlü ve bilinçli bir iletişim dili” kurmak, kişiler arasında bir buluşma zemini oluşturur ve mutlu bir toplumun temelidir.